250 тисяч гривень зібрали студенти Університету банківської справи на реставрацію скульптури Скорботного Христа

20 грудня у Львові пройшов благодійний захід студентів Університету банківської справи «Аукціон надій».

89 лотів, подарованих львівськими художниками, були представлені на відкритих торгах та тихому аукціоні. Серед них талановиті роботи Євгена Безніска, Василя Бабія, Ольги Кваші, Наталі Павлюк, Вікторії Шатковської-Шморгай, Петра Сметани, Михайла Безпальківа, Данила Славінського, Петра Сипняка, свої лоти надали також львівські галереї «Про-Арт», «Ікон Арт», арт-студія «Зифіріна», римарня «Клейнод» та інші. Партнером у проведенні Аукціону став фотомитець Сергій Смирнов.

Молодь збирала кошти на відновлення статуї Скорботного Ісуса Христа, яка у 1597-1605рр. була встановлена на даху каплиці Боїмів. До її створення був долучений вроцлавський будівничий Андрій Бемер – видатний скульптор Центрально-Східної Європи. Унікальна архітектурна пам’ятка вже 400 років потребує реставрації.

«Відновлення цієї скульптури дуже символічне у рік, коли українці переживають духовне єднання і мають відтепер єдину помісну церкву. Ми переконані, що реставрація скульптури Скорботного Христа стане гарним подарунком та пам’ятною згадкою для усіх нас», - сказала ректор Університету банківської справи Анжела Кузнєцова.

Завдяки підтримці меценатів, підприємців, представників політичних та творчих кіл, банкірів, студентам (за попередніми підрахунками) вдалось зібрати майже 250 тис. грн. Допомагали студентам зібрати необхідну суму, зокрема і голова фракції Блоку Петра Порошенка Петро Адамик, голова Асоціації банків Львівщини Сергій Бойко, керівник Приватбанку у Львівській області Андрій Якимів, підприємці та меценати Андрій Якимів (IQ holding), Сергій Смовженко, Павло Чернов, Олександр Зиков, Ростислав Вовк, Барщовська Ірина, представники банківських установ Приватбанку, Ощадбанку, Райффайзен Банку Аваль, Укргазбанку та інші.

«Ми щасливі, що ідея наших студентів – реставрувати статую Ісуса Христа на каплиці Боїмів – реалізувалася. Майже сто художників, митців дали свої роботи на благодійну справу, зробивши таким чином, свою пожертву у відновлення пам’ятки, – каже директор Львівського інституту УБС Ірина Жеребило, – Ми сподіваємося, що місто подвоїть зібрану студентами суму, і відреставрує цю перлину архітектури».

За попередньою домовленістю з міським головою Львова Андрієм Садовим, сума зібрана студентами на «Аукціоні надій» буде подвоєна і місто розпочне відновлення статуї Скорботного Ісуса Христа на даху каплиці Боїмів.

«Аукціон надій» – щорічний масштабний благодійний захід, який проводять студенти Університету банківської справи. Захід проходить у форматі аукціону, лотами на якому стають мистецькі речі надані відомими українцями: художниками, меценатами, творчими людьми. Усі виручені кошти щороку йдуть на реалізацію важливих соціальних проектів.

За дванадцять років Аукціону надій, студентами було зібрано більше 2,5 млн. грн. Зокрема, завдяки студентському Аукціону вдалось відновити львівську статую Свободи, дерев’яну церкву у Кутах, закупити інкубатор для пологового будинку у Львові, комп'ютерний клас для вихованців колонії у Городку, створити реабілітаційний кабінет для дітей з вадами слуху у Харкові, креативний простір для нечуючих у Києві та ін.