Книга Університету банківської справи в десятці кращих видань ХХІІ Форуму видавців у Львові

10 вересня 2015 року було оголошено рейтинг кращих книг Форуму видавців 2015, що цими днями відбувається у Львові. У десятці кращих (на 6 місці) книга, видана Університетом банківської справи – «Українська людина в європейському світі: виміри ідентичності».

12006947 1087565644604298 944884748 o

Навчальний посібник -  результат міжнародного освітнього проекту, над яким працювали вчені та педагоги Університету банківської справи спільно з Міжнародною Асоціацією Університетів GSM Barselona.

Під час презентації книги Президент Форуму видавців Олександра Коваль зазначила, що вона одна з кращих на цьогорічному Форуму видавців.

«І з цією книгою ми росли у власних очах. Це була надзвичайно цікава і напружена робота, - розповіла Зоя Скринник. - Що потрібно, щоб ми стали справжніми європейцями – ключове питання цієї інноваційної навчальної книги. Адже щоб бути європейцем, треба мислити європейськими категоріями і оцінювати життя за шкалою європейських цінностей, а це не дається само собою, цього треба навчати майбутню еліту українського суспільства».

Автори наголосили, що європейська інтеграція не лише дає українцям можливість користуватися благами сучасної цивілізації, але накладає серйозні зобов’язання. «Усвідомлювати себе європейцями – це означає усвідомлювати глобальні проблеми, які стоять перед сучасною Європою та світовим співтовариством, усвідомлювати докорінні трансформації загальноцивілізаційного рівня, які вимагають інноваційності сучасної людини і як фахівця, і як відповідальної особистості. Книга дає знання про основні загрози та ризики європейського та глобального масштабу», - зазначила Зоя Скринник.

Особливістю цієї книги Зоя Скринник назвала те, що її проілюстрували відомі художники України.  Серед них Віктор Дьомін, який перший з львівських художників взяв участь у флорентійському бієнале,  де отримав спеціальну нагороду президента Міжнародного бієнале.

Ректор Університету банківської справи і співавтор книги Тамара Смовженко розповіла, що ця книга – це лише перша частина проекту. Другою частиною стане англомовний навчальний посібник під назвою «Людина планети Земля» для Міжнародної Асоціації Університетів GSM.