Студентка Університету серед 12 лідерів країни

Студентка 6 курсу Львівського інституту Університету банківської справи Наталія Ковб виборола право разом з 11 студентами з України пройти стажування в провідних світових компаніях у Лондоні в рамках міжнародної програми Leadership Educationand Development (LEAD) Programme 2015.

Дана програма – це унікальна можливість познайомитися з бізнес-середовищем та принципами роботи державних органів Великобританії. Цьогоріч обирали студентів з активною громадською позицією, лідерськими здібностями та бажанням працювати в державних структурах та органах місцевого самоврядування України.

Наталія у своїй аплікаційній формі на питання «Ким ви бачите себе в органах державної влади» зазначила, що міністром оборони. «Наші чоловіки уже проявили себе, імена змінювалися надто часто, а чи змінився результат? Чи не прийшла пора уступити місце жінці? Можливо, саме жінка наведе лад з сотнями чоловіків у формі. Тим паче така практика результативна в Норвегії, Швеції, Нідерландах та Німеччині», – з іронією в посмішці додає студентка. Серед 238 прийнятих до розгляду аплікацій, 35 обрали для другого туру – проходження скайп-співбесіди, і лише тоді визначили 12 найдостойніших.

У рамках проекту 12 студентів з різних регіонів України познайомилися з банківською системою Великобританії, відвідавши ЄБРР та СітіБанк, аудиторську діяльність розглядали на базі KPMG, побували і в стінах страхової компанії Lloyd’s, ринок інвестицій дослідили з Black Rock, управління ризиками – з Control Risks, фінансовий світ аналізували крізь призму журналістики у Finansial Times, антикорупційні заходи розглядали в найпотужніших юридичних компаніях світу – BryanCave та Linklaters, в інституті аналітичних досліджень RUSI дискутували про можливі виходи України з кризи, а AndyLewis ділився досвідом щодо питань лобізму у світі та Україні. По завершенню робочої програми учасники презентували в командах власно розроблену реформу в сфері енергетики, армії та освіти на базі провайдера фінансової інформації Bloomberg.

Також студенти мали змогу порівняти роботу органів місцевої влади своїх міст та столиці Туманного Альбіону, відвідали Парламент, провели паралелі між вищою освітою Англії та України на базі London School of Economics та насолодилися театральною виставою “39 steps” за мотивами роману Агати Крісті. На додаток студенти стали учасниками засідання Українсько-Британського клубу, де основними спікерами виступили консул України у Великобританії та бізнес-діячі українського ринку.

«Дана програма занурила нас в динамічне життя потужного світового фінансового центру світу. Ми побачили, як ведуть бізнес у Британії і як працюють гіганти світового фінансового ринку. Направду висновки двозначні. З однієї сторони, ти розумієш наскільки далека українська економіка від рівня Європи і наскільки глибоким і необхідним є її реформування. А з іншої – це неабиякий мотиватор працювати перш за все над собою, адже розбудова і реформування цієї ж економіки – це і наша з вами справа», - ділиться враженнями Наталія.