У Києві обговорили питання освіти національних спільнот в Україні

17 вересня в Інституті банківських технологій та бізнесу ДВНЗ «Університет банківської справи» за підтримки Ради національних спільнот України відбувся круглий стіл на тему: «Освіта національних спільнот в Україні: сучасні тенденції та аутентичний зв'язок».

Роботу круглого столу відкрили ректор Університету банківської справи д.е.н., професор Анжела Кузнєцова та Голова Ради національних спільнот України Ашот Аванесян. Зокрема, директор Інституту банківських технологій та бізнесу ДВНЗ «Університет банківської справи» д.е.н., професор Наталія Швець проінформувала присутніх про освітню діяльність в університеті, програми подвійних дипломів з провідними закладами вищої освіти Європейського Союзу.

У своїй доповіді д.техн.н., професор, директор Громадської організації «Лейпцизький дім» Лариса Комарова розповіла учасникам круглого столу про досвід організації навчально-виховної роботи з іноземними студентами в Україні. Зокрема, у 2018 році в Україні навчалися 75 605 студентів зі 154 країн світу. Найбільше студентів – з Індії (19,78%), Марокко (9,77%), Азербайджану (8,24%). В топ-10 країн за проходженням студентів входять також Туркменістан (6,66%), Нігерія (4,07%), Єгипет (4,57%), Туреччина (4,30%), Китай (3,60%), Ізраїль (3,25%), Грузія (3,17%).

За круглим столом голови арабської, африканської, вірменської, афганської, таджицької, узбецької спільнот також обговорили потреби та виклики освіти національних спільнот в Україні.