Для конкурсного відбору осіб, які на основі ступеня бакалавра, магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) вступають на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальностями галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 07 «Управління та адміністрування», 12 «Інформаційні технології», зараховуються:
- результати єдиного вступного іспиту з іноземної мови у формі тесту з іноземної мови (англійська, німецька, французька або іспанська);
- вступного іспиту з іноземної мови (для вступу на навчання виключно на основі здобутого ступеня вищої освіти «магістр» (освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст»);
- результати фахового вступного випробування;
Для вступників за освітнім ступенем магістр результати фахового вступного випробування оцінюється за шкалою від 100 до 200 балів.
Особа може вступити до закладу вищої освіти для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра чи магістра, здобутих за іншою спеціальністю, за умови успішного проходження додаткового вступного випробування у вигляді співбесіди з урахуванням середнього бала документа про вищу освіту бакалавра чи магістра.
За результатами співбесіди атестаційна комісія приймає рішення про допуск/не допуск вступника до подальшого проходження фахового випробування та вступного іспиту з іноземної мови. У випадку, якщо вступник не склав додаткового вступного випробування у вигляді співбесіди, він втрачає право брати учать у конкурсному відборі на дану спеціальність (освітню програму).
Конкурсний бал обчислюється шляхом додавання балів за результатами фахового випробування, єдиного вступного іспиту з іноземної мови (вступного іспиту з іноземної мови) та середнього бала диплома (додатка до нього).
Для конкурсного відбору осіб, які вступають на навчання для здобуття ступеня доктора філософії, зараховуються бали вступних іспитів із спеціальності та іноземної мови, а також результати інших форм вступних випробувань (іспитів, співбесід, презентацій дослідницьких пропозицій чи досягнень), якщо вони передбачені Правилами прийому.
Вступник, який підтвердив свій рівень знання англійської мови дійсним сертифікатом тестів TOEFL або International English Language Testing System або сертифікатом Cambridge English Language Assessment (не нижче рівня B2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти або аналогічного рівня); німецької мови – дійсним сертифікатом TestDaF (не нижче рівня B2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти або аналогічного рівня); французької мови – дійсним сертифікатом тесту DELF або DALF (не нижче рівня B2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти або аналогічного рівня), звільняється від складання вступного іспиту з іноземної мови. Під час визначення результатів конкурсу зазначені сертифікати прирівнюються до результатів вступного іспиту з іноземної мови з найвищим балом. Відповідно до Правил прийому Університету особам, які вступають до аспірантури (ад’юнктури) з іншої галузі знань (спеціальності), ніж та, яка зазначена в їх дипломі магістра (спеціаліста), можуть бути призначені додаткові вступні випробування.